30 czerwca 2019 r w Klonie miejscowości położonej w gminie Rozogi, odbył sie bieg charytatywny dla Michała. W dobie smartfonów i internetu, gdzie o sąsiadach i przyjaciołach wiemy więcej z portali społecznościowych niż ze wspólnych spotkań, gdzie często obojętnie patrzymy na krzywdę i cierpienie innych, tu w Klonie Klub HDK przy OSP, Stowarzyszenie zwykłe „Aktywni razem”, grupa ludzi o wielkich sercach, lokalna społeczność przy wsparciu lokalnych władz, sponsorów, przyjaciół, zorganizowała bieg charytatywny dla Michała, fantastycznego chłopaka, którego dziecięce marzenia przerwał nieszczęśliwy wypadek.

Pierwszy bieg w Klonie i jestem przekonany, że nie ostatni a bardzo dobre opinie zachęcą w przyszłości innych biegaczy do odwiedzenia tej urokliwej miejscowości. Przepiękna a zarazem dosyć ciężka piątka (taki ostry cross), z licznymi podbiegami, piachem ……i ponad +30 stopniowym upałem, mogła u wielu budzić obawy, ale …..organizatorzy zadbali o to aby punkty nawadniania były co kilometr, aby trasa była właściwie oznakowana i zabezpieczona oraz o atmosferę, która pozwoliła pokonać trasę zarówno 7- latce jak i biegaczom w „średnim” wieku.

Odczucie było takie, że tym biegiem żyła cała miejscowość i za tą lokalną solidarność należą się wielkie brawa. Podziękowania należą się dla strażaków z jednostek OSP, dla lokalnych władz, że pomogły (a nie pojawili się tylko aby wręczyć puchary i medale) oraz dla wszystkich instytucji i organizacji, które się zaangażowały, ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, aby ta impreza mogła się odbyć.

Fajnie było, spotkać wielu znajomych i poznać nowych. Ja na pewno piszę się na następny bieg….i będę namawiał innych.
SUPER WIELKIE BRAWA

Źródło: Facebook Andrzej Sabała

Drużynę OSP Krutyń reprezentowali:

dh Feliks Kaczanowski
dh Piotr Kulas