W dniu wczorajszym tj. 4 maja, obchodziliśmy święto tych, którzy pełnią niebezpieczną i w swoisty sposób piękną służbę. Dzień szczególny dla wszystkich strażaków. W tym dniu przypada wspomnienie liturgiczne rzymskiego męczennika, legionisty św. Floriana. Od niepamiętnych czasów uważanego za Patrona strażaków.

Obchody Dnia Strażaka druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni rozpoczęli od zbiórki w strażnicy, by po niej, w zwartej grupie udać się do Kościoła Parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie. Tam przywitał ochotników ks. kanonik Marek Duba, obecny proboszcz. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyń oraz znajomi strażaków.

Tradycyjnie po mszy strażacy udali się na cmentarz w Ukcie oraz w Krutyni, by tam oddać honory i cześć zmarłym strażakom oraz zapalić symboliczny znicz.