Dziś dzień Świętego Floriana (4 maja) czyli święto wszystkich strażaków na całym świecie. Święty Florian był rzymskim oficerem, który zyskał sławę dzięki swojemu poświęceniu w walce z pożarami. Dzięki temu stał się patronem strażaków, którzy codziennie ryzykują swoje życie, by chronić innych przed niebezpieczeństwami.

To ważne święto przypomina nam o nieocenionej roli, jaką pełnią strażacy w naszych społecznościach i jak wiele poświęceń muszą poczynić, by wykonywać swoją służbę. Dlatego też, w Dniu św. Floriana, warto zwrócić uwagę na ich trud i docenić ich wkład w nasze bezpieczeństwo.

Obchody Dnia Strażaka druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni rozpoczęli od zbiórki w strażnicy, by po niej, w zwartej grupie udać się do Kościoła Parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie. Tam przywitał ochotników ks. kanonik Marek Duba, obecny proboszcz. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyń oraz znajomi strażaków.

Tradycyjnie po mszy strażacy udali się na cmentarz w Ukcie oraz w Krutyni, by tam oddać honory i cześć zmarłym strażakom oraz zapalić symboliczny znicz.

Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim strażakom zdrowia, siły i wytrwałości w codziennej służbie. Niech Wasza odwaga i poświęcenie nigdy nie zostaną niezauważone, a Wasze działania zawsze kończą się sukcesem. Szczęśliwego Dnia św. Floriana!

Zarząd i druhowie OSP Krutyń