Dziś 4 maja, czyli Międzynarodowy Dzień Strażaka – święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń i w swoisty sposób piękną służbę. Dzień ten to także dzień wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana (męczennika) – patrona wykonawców zawodów wiążących się z ogniem – między innymi strażaków.

Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania Wszystkim strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

Życzymy żebyście powrotów z akcji mieli tyle samo co wyjazdów, niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek

Zarząd OSP Krutyń