Drugi w tym sezonie wyścig w kolarstwie górskim Milko Mazury MTB odbył się 7 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Strzałowo.
Zawodnicy startowali i finiszowali w Pieckach, jechali w okolicach Piersławka, Kosewa Górnego, Jakubowa i Wierzbowa.
Jadący kolejny rok w tym cyklu, w barwach OSP Krutyń, dh Feliks pokonał przewidzianą dla kategorii Hobby trasę 30 km.

Na uroczystości zakończenia imprezy został uhonorowany nagrodą Fair Play za swoje zachowanie. Dh Feliks kosztem straty czasu w wyścigu zatrzymał się, udzielił pierwszej pomocy młodemu zawodnikowi, który zasłabł, wezwał telefonicznie pomoc, wyprowadził poszkodowanego do głównej drogi i towarzyszył jemu do czasu przybycia służb organizatora zawodów.
Po przekazaniu młodszego kolegi kontynuował wyścig i ostatecznie zajął 106 miejsce na 108 zawodników.

Przypomnijmy, że nasz „emerytowany” strażak drugi raz otrzymał nagrodę Fair Play za pomoc innemu zawodnikowi w Milko Mazury MTB – najszybciej rozwijającym się cyklu wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce.