Wczoraj o godzinie 22:19 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań mężczyzny na jeziorze Mokre. Osoba zgłaszająca twierdziła iż widziała i słyszała mężczyznę potrzebującego pomocy nie była jednak w stanie określić dokładnego położenia.

Po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy poszukiwania zarówno z wody przy użyciu jednostki pływającej jak również z lądu.
Działania lądowe polegały na sprawdzeniu wszystkich okolicznych pól namiotowych i campingów nad brzegiem jeziora (miejscowości Koczek, Ławny Lasek, Zgon).
Równolegle – z łodzi przeszukiwana była linia brzegowa wzdłuż jeziora Mokre.

Nietrzeźwy poszkodowany wraz z kajakiem został odnaleziony około godziny 00:00 na brzegu jeziora od strony rezerwatu Królewska Sosna. Został przekazany wezwanemu patrolowi Policji oraz zespołowi ratownictwa medycznego.

W działaniach udział brali:
dh Paweł
dh Norbert
dh Maciej
dh Jakub
dh. Karolina