W dniu 04.05.2024 Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni po raz kolejny uczciła Dzień Strażaka, oddając hołd bohaterom służby. Rozpoczęliśmy od uroczystej zbiórki w strażnicy, a następnie wyruszyliśmy w pełnym składzie do Kościoła Parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie, gdzie serdecznie przywitał nas ks. kanonik Marek Duba, obecny proboszcz. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyń oraz przyjaciele i znajomi strażaków.

Po mszy tradycyjnym gestem szacunku, udaliśmy się na cmentarze w Ukcie i w Krutyni, aby oddać hołd i cześć zmarłym strażakom. Zapaliliśmy także symboliczne znicze, które miały przypomnieć o ich poświęceniu i odwadze.

To ważne wydarzenie pozwoliło nam raz jeszcze docenić trud i poświęcenie naszych koleżanek i kolegów, którzy każdego dnia stawiając czoła niebezpieczeństwom, chronią nasze życie i mienie. Jesteśmy dumni z naszej służby i gotowi na dalsze wyzwania, wspierając się wzajemnie w każdym działaniu na rzecz wspólnoty.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego ważnego dla nas święta!