W minioną niedzielę 4 czerwca wsparliśmy logistycznie, organizacyjnie i finansowo Sportowy Dzień Dziecka.

Impreza odbyła się na odnowionym boisku w Krutyni, organizatorem było stowarzyszenie „Nasza Krutyń” wraz z sołectwami Krutyń i Krutyński Piecek, OSP Krutyń, Mazurskim Parkiem Krajobrazowym i Gminnym Ośrodkiem Kultury ,,Pegaz” w Pieckach. Dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Gminę Piecki, stowarzyszenie „Nasza Krutyń” zakupiło nowe, profesjonalne bramki piłkarskie i dlatego mogliśmy zorganizować piłkarski turniej „dzikich drużyn do lat 16”.

Brały w nim udział drużyny:
– OSP Krutyń,
– LUKS Orlik Nawiady i
– Nadzieja Piecek.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 15 min.
Zwyciężyli młodzi piłkarze z Piecek, drugie miejsce przypadło drużynie z Krutyni, trzecie ekipie z Nawiad.
Wszystkie drużyny nagrodzono pucharami za zajęte miejsca.

Nagrody indywidualne otrzymali:
Jakub Bałdyga (Piecki) – król strzelców,
Jakub Czajka (Krutyń) – najwszechstronniejszy zawodnik,
Bernard Kaszyński (Nawiady) – najlepszy bramkarz,
Jakub Kowalczyk (Krutyń) – nagroda specjalna Państwa A. i M. Adamiaków.

Nad przebiegiem i bezpieczeństwem turnieju czuwali druhowie z OSP Nawiady: Grzegorz Maksymow i Mariusz Adamiak oraz Piotr Kulas z OSP Krutyń. Sędziował dh Bernold Roh.

Panie z sołectw Krutyński Piecek i Krutyń przygotowały obfity poczęstunek dla zawodników i publiczności. Młodsze dzieci okupowały stanowisko animacyjne Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach oraz namiot edukacyjny Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Nasi druhowie prowadzili
pokaz sprzętu strażackiego i lekcje posługiwania się ręczną sikawką. Leśnictwo Krutyń zapewniło stronę muzyczną (gitara i akordeon), sołtys Krutyni przejażdżki w siodle na koniku polskim.

Sportowy Dzień Dziecka w sołectwach Krutyń i Krutyński Piecek był nie tylko świętem dzieci ale i okazją do
integracji mieszkańców i ich gości.

W działaniach z ramienia OSP Krutyń udział brali:
dh Paweł
dh Krzysztof