Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo gaśniczego marki Iveco który niedawno trafił do naszej jednostki. Uroczyste wręczenie kluczyków miało miejsce w Komendzie Powiatowej PSP w Mrągowie.

Nowe pojazdy trafiły także do jednostek PSP w Mrągowie oraz OSP Warpuny. Całkowita wartość przekazanych samochodów wynosi prawie 3 miliony złotych.

Józef Banach, dowódca KP PSP w Mrągowie, przekazał, że mrągowska jednostka otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Trucks K440. Pojazd ten posiada zbiorniki na wodę o pojemności 10 tysięcy litrów oraz tysiąc litrów na substancję pianotwórczą. Do OSP Warpuny trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo. Zakupy tych pojazdów zostały przede wszystkim pokryte dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych, za co serdecznie dziękował im w imieniu własnym oraz wszystkich strażaków.

Fot. Paweł Krasowski