W niedzielę 15 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni po raz V zorganizowali Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem.

Rodzinna impreza dla wszystkich wielbicieli czworonożnych przyjaciół podczas której liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na łonie natury. Bieg odbywał się w przepięknych okolicznościach przyrody na terenie Puszczy Piskiej.

Do pokonania były dwie malownicze trasy których start i meta miały miejsce tuż przy rzece Krutynia. Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców okolicznych  miejscowości, ale także turystów. W 5 kategoriach wystartowało kilkudziesięciu uczestników w towarzystwie psów oraz koni.

Podczas całego wydarzenia swoje stanowisko przygotował także Mazurski Park Krajobrazowy pełniąc funkcje edukacyjno-informacyjną.

Bieg był nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale również możliwością pomocy psom, które wciąż czekają na swojego ludzkiego przyjaciela. W biegu udział wzięli wolontariusze i psy ze Schroniska w Kolnie Nie kupuj, adoptuj- zwierzoluby z Kolna.

W trakcie wydarzenia zbierane były dary rzeczowe na rzecz schroniska. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ok 26 kg karmy suchej, ok 10 kg karmy mokrej, szelki, obroże, smycze, miski i zabawki które trafiły do psów ze schroniska.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział.

Specjalne podziękowania należą się także dla:
Mazurskiego Parku Krajobrazowego za pomoc, wsparcie oraz nagrody.
Przedstawicielowi Gminy Piecki – sekretarzowi Hubertowi Sadownikowowi za obecność oraz wręczanie nagród.

V Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem był sfinansowany ze środków Gminy Piecki oraz własnych.