W niedzielę 14 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni po raz VI zorganizowali Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem.

Rodzinna impreza dla wszystkich wielbicieli czworonożnych przyjaciół podczas której liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na łonie natury. Bieg odbywał się w przepięknych okolicznościach przyrody na terenie Puszczy Piskiej.

Do pokonania były dwie malownicze trasy których start i meta miały miejsce tuż przy rzece Krutynia. Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców okolicznych  miejscowości, ale także turystów. W 5 kategoriach wystartowało ponad 80 uczestników w towarzystwie 38 psów oraz koni.

Podczas całego wydarzenia swoje stanowisko przygotował Mazurski Park Krajobrazowy oraz Lasy Państwowe – pełniąc funkcje edukacyjno-informacyjną.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział.

Specjalne podziękowania należą się także dla:
Mazurskiego Parku Krajobrazowego za pomoc, wsparcie oraz nagrody.
Pani Wójt Gminy Piecki Agnieszka Kurczewska za obecność oraz wręczanie nagród.

VI Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem był sfinansowany ze środków Gminy Piecki oraz własnych.

ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY PIECKI