Pobiegli na 100 – lecie niepodległości.

Tegoroczna, ósma edycja Krutyńskiego Biegu Niepodległości była wyjątkowa, bowiem odbyła się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku. To impreza, której celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla naszego kraju dnia. W imprezie wzięło udział 96 osób. Byli tacy co wybrali rower, kijki nornic walking lub spacer z pupilem. Wielu uczestników bierze udział w biegu od ośmiu lat, ale byli i tacy, którzy wystartowali po raz pierwszy. Po przybyciu na metę wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie hymn.
Bieg ze względów organizacyjnych odbył się około godz. 11:30. Uczestnicy biegu startowali na dwóch dystansach około 2 km i 6 km. Po wręczeniu medali odbyło się uroczyste wsadzenie dębu szypułkowego – potomka „Dębu nad Mukrem” pomnika przyrody, który rośnie w Rezerwacie Królewska Sosna. Dąb został wspólnie posadzony przez: Panią Agnieszkę Kurczewską Wójta Gminy Piecki, Annę Sobiech Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krutyń, Krzysztofa Wittbrodt Dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Feliksa Kaczanowskiego Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Krutyń”, dh Waldemara Bzurę Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz Ewę Dulną pomysłodawcę projektu „Drzewo wolności – 100 lat niepodległości”.

Wyniki VIII Krutyńskiego Biegu Niepodległości:
Kategoria I /dzieci do szóstego roku życia z rodzicami/
I miejsce: Mirosław Kulas
II miejsce: Piotr Kulas
III miejsce: Grzegorz Zawrotny

VIII Krutyński Bieg Niepodległości został dofinansowany ze środków Gminy Piecki.
Projekt „Drzewo wolności – 100 lat niepodległości” został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Uczestnikom ósmej edycji Krutyńskiego Biegu Niepodległości serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Dziękujemy Państwu Sarah i Konradowi Nakielskim za pomoc w organizacji poczęstunku.

Organizatorzy:
Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni