W dniu wczorajszym odbył się X Krutyński Bieg Niepodległości. Impreza organizowana przez naszą jednostkę już po raz 10, także i w tym roku licznie przyciągnęła okolicznych mieszkańców jak również gości z dalszych stron. W biegu udział wzięło 102 uczestników, natomiast w całej imprezie około 130 osób.

Rodzinna atmosfera w duchu sportowych zawodów – to wszystko na świeżym powietrzu wraz z ogniskiem, pieczoną kiełbaską i trasą biegnącą wśród przepięknych mazurskich lasów, łąk i towarzystwie rzeki Krutyni. Idealny sposób na wypoczynek, krzewienie aktywnego spędzania czasu jak i lokalną integrację.

Wśród zawodników były dzieci, młodzież, osoby dorosłe, kilka psów oraz 2 konie. Gościliśmy także MDP z OSP Targowo, oraz znaną piosenkarkę Natalię Nykiel. Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i start w naszym biegu!

Dziękujemy także przedstawicielowi Gminy Piecki – sekretarzowi Hubertowi Sadownikowowi za obecność oraz wręczanie nagród.

Specjalne podziękowania dla Mazurskiego Parku Krajobrazowego za nagrody, oraz Alcar Sp. z o.o. za gadżety i prezenty. X Krutyński Bieg Niepodległości był sfinansowany ze środków Gminy Piecki oraz własnych.

Klasyfikacja generalna:

I KATEGORIA

Dzieci poniżej 10 roku życia
Dystans – 2 km

Dziewczęta:

 1. Wiktoria Sztylc
 2. Justyna Bongarc
 3. Wiktoria Niemiro

Chłopcy:

 1. Franek Wigurski
 2. Tomasz Ropiak
 3. Filip Prusak

II KATEGORIA

Uczniowie 10 – 12 lat
Dystans – 2 km

Dziewczęta:

 1. Weronika Nadstawna
 2. Wiktoria Kulas
 3. Maja Olender

Chłopcy:

 1. Jakub Czajka
 2. Bartłomiej Markowski
 3. Aleksander Sztylc

III KATEGORIA

Uczniowie 13 – 16 lat
Dystans – 2 km

Dziewczęta:

 1. Lena Olender
 2. Oliwia Markowska
 3. Maja Wieczorek

Chłopcy:

 1. Krzysztof Wieczorek
 2. Wiktor Domański

IV KATEGORIA

17 lat i powyżej
Dystans – 6 km

Kobiety:

 1. Magdalena Kołodziejczyk
 2. Barbara Olender
 3. Marta Załęska

Mężczyźni:

 1. Tomasz Polewaczyk
 2. Karol Strumiłowski
 3. Marcin Lipiński

Pełna galeria zdjęć z imprezy dostępna na naszym profilu na Facebook’u

Galeria

ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY PIECKI