Wczoraj gościliśmy uczestników XII Krutyńskiego Biegu Niepodległości, zorganizowanego po raz dwunasty przez naszą jednostkę. Impreza, która zyskuje coraz większą popularność, przyciągnęła liczne grono mieszkańców oraz przyjaciół z odleglejszych regionów. W biegu wzięło udział około 120 biegaczy, a cała impreza zgromadziła około 150 entuzjastów.

Atmosfera była wyjątkowa, a rywalizacja przebiegała w rodzinnej atmosferze na tle malowniczych krajobrazów mazurskich lasów, łąk i brzegu rzeki Krutynia. Spotkanie na świeżym powietrzu, ognisko, pieczone kiełbaski, ciepła grochówka oraz trasa biegu sprawiły, że wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się aktywnym spędzaniem czasu.

Na starcie pojawiły się różnorodne grupy wiekowe, obejmujące zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Nie zabrakło również towarzystwa czworonogów i trzech eleganckich koni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i udział w naszym biegu!

Wyrażamy wdzięczność wobec Huberta Sadownikowa, sekretarza Gminy Piecki, za zaszczycenie nas swoją obecnością. Specjalne podziękowania kierujemy również w stronę Mazurskiego Parku Krajobrazowego za ufundowane nagrody rzeczowe oraz Kompleksu Konferencyjno-Wypoczynkowego Mazur Syrenka za przygotowanie ciepłego posiłku w postaci zupy grochowej dla wszystkich uczestników.

XII Krutyński Bieg Niepodległości został sfinansowany ze środków Gminy Piecki oraz własnych funduszy. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i pomoc!

Zdjęcia: Beata Zaborowska

ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY PIECKI